slider 1 slider 2 slider 3

Aktuality - Detail

MČR ŽÁKŮ V HALOVÉ LUKOSTŘELBĚ, HUMPOLEC 2015

2015-02-25 10:02:46

„DESÍTKA NENÍ JEN PIVO“
Ve dnech 21. a 22. února 2015 se v Humpolci konalo 23. mistrovství republiky žactva v halové lukostřelbě.
Malebné město mezi Brnem a Prahou přivítalo 104 závodníků. Oddíl TJ LO Mariánské Hory patřil letos k nejpočetnějším. A to nejen počtem lukostřelců, ale také fanoušků a rodičů. Již od sobotního rána všichni drželi pěsti a podporovali ve výkonech mladší a starší žáky a žačky. Závod byl od začátku do samého konce napínavý a naši lukostřelci nic nedostali „zadarmo“. Pravá závodní atmosféra nastala v neděli ráno, kdy v eliminacích naši zazářili a „desítky“ se jim dařily. Nervozita mezi fanoušky byla rozptýlena výraznou podporou „Ostrava!, Ostrava!“, trenéři se tvářili klidně a lukostřelci odhodlaně.
V jednotlivcích se v těžké konkurenci prosadila starší žačka Aneta Venhudová, která obsadila 2. místo a Bartoloměj Žák, mladší žák, který se stal mistrem republiky.
Tím však radost nekončila. V odpoledním bloku nastoupila družstva, a tam jsme všem ukázali, že „Ostrava jede!“. Starší žačky s přehledem na 1. místě, mladší žačky 3. místo. Starší žáci skončili na 3. místě, mladší na 2. místě.
Vyhlašování výsledků bylo pro závodníky i trenéry velmi příjemné. Nikdo neodjel bez medaile. Velký dík patří nejen dětem, ale i jejich rodičům a zejména trenérům, kteří se celou sezónu věnují poctivému tréninku. Poděkování patří Daně Masárové, Janu Masárovi, Marcele Jarochové a Zdeňku Jarochovi.
Nyní už je nejen lukostřelcům, ale i Vám, čtenáři, jasné, že „desítka není jen pivo“, ale také nejlepší nástřel v lukostřeleckém sportu.

Za celý tým rodičů a fanoušků děkuje Alena Žáková.


obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek