slider 1 slider 2 slider 3

Aktuality - Detail

24. MISTROVSTVÍ ČR ŽÁKŮ

2015-09-01 06:42:04

Léto ukazovalo svou nejteplejší tvář a naši lukostřelci se vypravili na Střelnici SK Start Praha – Strahov, kde ve dnech 29. a 30. srpna 2015 probíhalo 24. Mistrovství České republiky v terčové lukostřelbě žactva.
A opravdu to nebyl promarněný poslední prázdninový víkend. Naše výprava čítala 14 mladších a starších žáků. Po úvodních střelbách bylo jasné, že se mezi třinácti oddíly neztratíme. Pojem LO Ostrava – Mariánské Hory se skloňoval ve všech pádech a postupně ovládl všechny disciplíny. Začalo to prvními místy v team mixech (nejlepší střelec a nejlepší střelkyně) v kategorii mladších i starších žáků. Pokračovalo se družstvy, kde druhá místa získali mladší žáci, mladší a starší žákyně. Starší žáci se ve družstvech umístili na prvním místě.
Tyto „kolektivní“ výsledky byly výsledkem vysoké vyrovnané úrovně všech střelců. Jak by také ne, když v jednotlivcích mají Mariánské Hory mistry! Nejvyššího umístění dosáhli starší žáci Dominik Petr Orel a Boris Vojnar, starší žákyně Aneta Venhudová a mladší žáci Bartoloměj Žák a Miroslav Přeček. Lukostřelba je krásný sport, a pokud závodníci dosahují vynikajících výsledků, pak je to také radost.
Jménem rodičů děkuji všem závodníkům za „hvězdné“ výsledky a trenérům Daně a Janu Masárovým a Zdeňku Jarochovi za obdivuhodnou a trpělivou celoroční práci s dětmi.
Takže: až se zima zeptá, co dělali lukostřelci v létě, odpověď je jasná. Vyhráli 24. Mistrovství České republiky v terčové lukostřelbě.

Za tým dětí a rodičů             Alena Žáková


obrazek