slider 1 slider 2 slider 3

Aktuality - Detail

26. MISTROVSTVÍ ČR V HALOVÉ LUKOSTŘELBĚ DOROSTU

2016-02-24 06:50:53

O víkendu 20. - 21. února 2016 se v Havířově uskutečnilo tradiční mistrovství České republiky v halové lukostřelbě dorostu s hojnou účastí 102 lukostřelců. Za ostravský lukostřelecký klub nastoupilo 17 dorostenců.
 V sobotní kvalifikaci podali ostravští závodníci relativně dobré výsledky a přes velkou konkurenci postoupila většina do eliminací. V odpoledních hodinách se konala dvě kola eliminací kadetů. Naši kadeti podali úžasné výkony. Vyřadili favorizované střelce z jiných oddílů a 3 z nich postoupili mezi osm nejlepších.
V neděli už nám tolik štěstí nepřálo a naši favorité v kategorii kadetů vypadli.
V kadetkách obsadila 4. příčku naše reprezentantka Klára Grapová. V juniorkách vybojovala stříbrnou medaili Lucie Šindlerová a v kategorii juniorů získal zlatou medaili a titul mistra ČR David Jaroch. Šampionát pokračoval utkáním družstev. Po napínavých rozstřelech, kterých bylo letos hojně, jsme utrhli tři medaile. Kadeti „A“ ve složení Filip Vach, Dominik Orel a Boris Vojnar obsadili druhé místo, stejně jako náš tým kadetek (Klára Grapová, Eva Kuhejdová, Aneta Venhudová a Martina Bartošová). Juniorské družstvo ve složení David Jaroch, Michalis Joannidis a Dan Seidel vybojovalo bronzovou medaili.
Ovšem pořadatel, ten se zase pro jednou vybarvil. Na mistrovství konaném jen
s dvanácti terčovnicemi v neskutečně přetopené hale se vyskytnul ne jeden problém. Mistrovství bylo zakončeno vyhlášením a předáním hodnotných cen, zahrnující igelitovou tašku s jednou propiskou, pro vítěze pak s laciným rámečkem.
Na skvělou atmosféru se skvělým fan clubem, ale především na nezapomenutelné momenty s přáteli, budeme ale vzpomínat ještě hodně dlouho.

Za všechny lukostřelce David Jaroch


obrazek