slider 1 slider 2 slider 3

Aktuality - Detail

ZLATO SE ODSTĚHOVALO

2016-03-29 07:05:03

Malebné městečko Humpolec se stalo 19. a 20. března 2016 dějištěm 24. Mistrovství ČR žactva v halové lukostřelbě. Oddíl Mariánské Hory se zúčastnil v počtu 22 střelců a doprovodného trenérského zajištění. Rodičů bylo nepočítaně. Všichni jsme, vzhledem k celoročním výsledkům, očekávali nějaká medailová umístění.
Již úvodní nástup nás všechny trošičku zaskočil. Střelců s reflexním lukem se nominovalo 118. „Nebude to snadné“, říkali jsme si. A pak to začalo… Střílelo se střídavě přesně i nepřesně, průběžné pořadí se stále měnilo. Trenéři měli plné ruce práce, ale dovedli svým svěřencům dodávat cenné rady, povzbuzovat a chválit. Výsledky, které se pak dostavily, byly i jejich zásluhou.
Děkujeme tímto Daně Masárové, Janě Bednářové, Jánu Masárovi, Zdeňku Jarochovi a Mirkovi Juřicovi. Vyhlašování výsledů potěšilo nejen je, ale i všechny členy doprovodného týmu (rodiče).
Třetí místa získali v kategorii mladších žáků Miroslav Přeček a Nikola Sotorníková, ve družstvech starší žáci „B“: Chyla, Pekárek, Veselý. Druhá místa vybojovala družstva mladších žáků: Přeček, Bonk, Juras a mladších žákyň: Sotorníková, Macháčová, Pupíková.  Prvních míst nebylo málo. Ve družstvech vyhráli starší žáci „A“: Orel, Vojnar, Žák a straší žákyně: Venhudová, Juřicová a Baková. Mistry republiky se stali starší žákyně Kateřina Juřicová a starší žák Dominik Petr Orel.
Nyní je jasné, že zlato, stříbro i bronz se z Humpolce odstěhovalo do Ostravy. Gratulujeme!