slider 1 slider 2 slider 3

Aktuality - Detail

MČR ŽÁKŮ V HALOVÉ LUKOSTŘELBĚ, HUMPOLEC 2018 - KOMENTÁŘ PM

2018-02-28 06:55:29

Dítě školou povinné, dovede to co my ne ... << málokdo by asi neznal slova známé písně z divadla Semafor.
Je 24.únor 2018 sobota ráno a ve sportovní hale v Humpolci se schyluje k 26. Mistrovství české republiky žactva v halové lukostřelbě.
Sedím stranou a pozoruji tu spoustu dětí, jak se zcela přirozeně vyrovnávají s tím, co ani neumí pojmenovat. Je to nervozita? Strach? Nebo jen natěšenost spojená s touhou vyhrát? Vím že chtějí bojovat, střílet, užít si to a mít štěstí.
Je oficiálně zahájeno!
Pohyb v hale se zpomalí, až takřka ustane. Zavládne ticho a soustředění na výstřel.
Začíná lítý boj!  Na každém výstřelu záleží! Už za pár hodin se sny, touhy a představy mění v konkrétní čísla a pořadí.
Až nedělní dopoledne zavřelo kapitolu jednotlivců. Den a půl, kdy každý ze střelců ze sebe vydal to nejlepší a navzdory zažité představě o lukostřelbě si sáhnul až na dno fyzických a zejména psychických sil i rezerv. Radost z vítězství, také slzičky zklamání, ale i dojetí nad výsledkem kamarádů. Těžko rozeznat.
V neděli odpoledne začínají soutěžit družstva.
Najednou to všechno začíná dávat dokonalý smysl. Že je to o lásce k lukostřelbě, tréninku a poctivé práci na sobě a pro sebe. A kamarádství, kdy vám nikdo z družstva nebude vyčítat nepovedený výstřel, protože ví že v následující sadě se to může stát jemu.
Modlím se za jeden z mála sportů (protože tento znám), aby zůstal tím čím je. Srdeční záležitostí, láskou a zájmem na celý život, který zejména v našich dětech, pokládá základní kámen i pro vše ostatní v jejich životě. Umění koncentrace i zkušenost, že vítěz musí udělat o něco více než ostatní.
A jak jsme si tedy vedli? Výborně!!!
V jednotlivcích získali zlato Nikola Grošaftová v kategorii starších žákyň, Lukáš Liberda v mladších žácích a stříbro v kategorii starších žáků vybojoval Jan Ohnoutek.
A protože naše děti ví co to je bojovat za tým, tak jsme další medaile sbírali v kategoriích družstev.
Zlato vystříleli starší žáci ve složení Radim Kokeš, Mirek Přeček, Štěpán Kalus, Jan Ohnoutek. Také starší žákyně ve složení Nikola Grošaftová, Gabriela Paříková, Josefa Nerudová a Karolína Miženková vybojovaly zlatou medaili a stříbro si odváží družstvo mladších žáků ve složení Lukáš Liberda, Sebastián Kula a Ondřej Křižák. A aby byla sada medailí kompletní tak bronz přidalo družstvo starších žákyň ve složení Gabriela Machačová, Julie Bláhová, Anna Tomášková a Denisa Popelková.


obrazek obrazek obrazek obrazek