30. mistrovství ČR žáků v halové lukostřelbě (Olomouc)

V Olomouci se o víkendu 18. – 19. března 2023 konalo letošní halové Mistrovství ČR pro naše nejmladší, pro žáky. Náš oddíl reprezentovalo třináct žáků a žákyň. I přesto, že v kvalifikacích a eliminacích jednotlivců vydaly naše děti ze sebe maximum, na medaile to tentokrát nestačilo…

V neděli odpoledne přišly na řadu týmové soutěže. Tam naše děti nejprve čekalo zklamání, když se družstvo starších žákyň ve složení Nikol Tureničová, Sofie Pokorná a Viktorie Severová v silné konkurenci do eliminací neprobojovalo a smíšené družstvo mladších žáků – Adam Lokaj, Magdalena Vann a Zuzana Blažová vypadlo ve čtvrtfinále.

Pak ale přišla naše chvíle. Obě naše družstva starších žáků se dostala až do finále. Družstvo „B“ – Alexandr Nosek, Martin Česelský a Štěpán Žáček porazilo ve finále své kolegy z oddílu a získalo titul mistrů republiky a zlaté medaile. Druhé družstvo „A“ ve složení Ondřej Kološ, Tadeáš Valčík a Václav Přeček po velkém boji skončilo druhé a odvezlo si medaile stříbrné.

Vedení oddílu děkuje všem našim žákům a trenérům za dobrou reprezentaci oddílu a početné skupině rodičů a příbuzných za neúnavné fandění…

Výsledky na RCHERZ